Zwalczanie komarów

Powrót

Nasza firma oferuje Państwu nową usługę polegającą na oprysku komarów profesjonalnym preparatem stosowanym w sadach, ogrodach oraz na dużych powierzchniach zielonych bez działań ubocznych dla ludzi i roślin. Stosowany środek skutecznie zwalcza nie tylko komary ale również inne owady latające, takie jak muchy czy meszki.
Typowa sytuacja opryskiwania przestrzennego dotyczy opryskiwania ulic, terenów targowisk i wysypisk śmieci oraz pomieszczeń domowych. We wszystkich tych przypadkach chmura rozpylonych kropelek może przeniknąć do wszystkich miejsc, gdzie żyją owady, a zmniejszenie ich populacji jest często bardzo spektakularne.
Oprysku szkodników dokonujemy przy pomocy wydajnego i profesjonalnego opryskiwacza mgławicowego z napędem silnikowym, którego średnia wydajność wynosi około 20 arów na 1 godzine. Zasięg oprysku poziomego wynosi 12m. Zabieg taki w zależności od terenu i ilości owadów, aby był skuteczny należy powtórzyć 2-3 razy z odstępem 2 tygodni. Jest on całkowicie bezpieczny dla ludzi oraz roślinności, w której gromadzą się komary i inne insekty.
Opryskiwanie przestrzenne-aerozolowanie jest szczególnie skuteczne przeciwko owadom latającym, głównie komarom i muchom. Bardzo często stosowane jest na terenach turystycznych gdzie owady krwiopijne - komary i muchy występują w nadmiernej ilości i są uciążliwe dla turystów i mieszkańców.
Owady latające są szczególnie podatne na tego rodzaju zabiegi, ponieważ aktywnie zbierają kropelki w trakcie przelotu przez chmurę rozpylanego płynu.
Opryskiwanie mgławicowe polega na wytwarzaniu ogromnej ilość kropelek środka owadobójczego. Gdy kropelki te zderzają się z owadem lub spadają na niego, przekazują mu śmiertelną dawkę środka owadobójczego. W tej metodzie wytwarzana jest wielka ilość maleńkich kropelek, zwykle przez zimny mechaniczny generator aerozolowy. Zaletą dla użytkownika tej techniki jest fakt, iż minimalizuje ona potrzebną ilość środka owadobójczego i umożliwia szybsze obsłużenie większych terenów przy pomocy jednego urządzenia.

Powrót